Usługi

Obecnie wyróżnia się szereg rozlicznych rodzajów usług, które są dostępne na rynku. Wśród nich warte wyszczególnienia są usługi fotograficzne, które bazują na rozmaitości proponowanych działań. Fotografia usługowa to jest albo fotografia produktowa czyli przedstawianie rozlicznych typów wyrobów, produktów, jak wskazuje na to już samo nazewnictwo, które niewątpliwie mają być przedmiotem sprzedaży. Do tego dochodzą oczywiście tak bardzo dzisiaj rozpowszechnione zdjęcia plenerowe. Są robione sesje fotograficzne na specjalne okazje, na przykład całych rodzin, aby w ogóle mieć zdjęcie pamiątkowe, jak również i wtedy, kiedy jest jakaś okazja – w ciąży czy też na ślub. I te ostatnie zdjęcia są zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione.

Cechują je przede wszystkim stylizacje, które opierają się na oryginalności. Praktycznie wszelkiego rodzaju przyjęcia weselne są opatrzone fotografiami, które są wręcz niezbędnym elementem. Obecnie coraz częściej rezygnuje się z robienia filmów i wynajmowania kamerzysty na rzecz fotografa z prawdziwego zdarzenia, który przygotuje album ze zdjęciami. Można w ten sposób zrobić sobie pamiątkę na resztę życia. Ponadto fotografia okolicznościowa to nie jest tylko związana bezpośrednio z przyjęciami weselnymi, ale także z chrzcinami i komuniami.

Nieco innym rodzajem fotografii okazuje się standardowa obróbka zdjęć. Także możliwe jest ich zmodyfikowanie. Poza tym dobry fotograf ma sposobność odnowienia zniszczonych fotografii. Sporo usług fotograficznych nawiązuje również do grafiki. To na przykład tworzenie logotypów oraz obróbka zdjęć w zakresie chociażby fotomontażu czy też szparowanie zdjęć, przez co rozumie się wycinanie. W zakres grafiki wchodzi także tworzenie bannerów reklamowych oraz projektowanie wizytówek i ulotek. Dobry grafik potrafi też odpowiednio przygotować szatę graficzna witryn internetowych, może nawet nie tyle ją zrobić dosłownie, co przede wszystkim zaprojektować, w tym chociażby sklepów działających online.